loader image

BOOST E-Sports

Valorant İçin Yeni Hızlı Oyun Modu Geliyor!

Oyun süreleri ile tartışma yaratan Valorant için Riot Games Swiftplay adı verilen bir oyun modu üzerinde çalışıldığı belirtildi.

Valorant, kısa sürede yakaladığı başarı ile birlikte dünyanın en popüler oyunları arasında girmiş durumda. Bu durumu koruma altında tutmaya çalışan şirket, çeşitli güncellemeler ve oyun modları getirmeye devam ediyor. Riot Games, bu sefer de zaman zaman tepki alan oyun uzunlukları konusunda yeni bir adım atmaya karar verdi.

Yeni Oyuncular Kazanıyor!

Oyunseverlerin Valorant konusunda en çok şikayet ettiği şeylerin başında maçların uzunluğu geliyor. Bu durumu göz önünde bulunduran Riot Games, daha kısa sürecek bir oyun modu üzerinde çalışmalarını başlattı. Yeni oyun modunun testleri açık betada başladı.

Normal ve ranked modlardaki maçlar genellikle yaklaşık 30-50 dakika arasında sürüyor. Her turun iki dakika kadar sürdüğü oyunda bir takımın 13 tur kazanıp galip gelmesi bazen biraz zaman alabiliyor. Rekabetçi maçların süresi skor 12-12’ye ulaştığı takdirde bu süre daha da uzayabiliyor. Çünkü takımların oynamaya devam etmek için oy kullanmaları halinde uzatmalarda en az iki raunt kazanması gerekiyor.

Maçlar 15 Dakika Olacak!

Yeni Swiftplay modu da benzer bir kurallara sahip olsa da çok daha kısa sürmesi için ortaya kondu. Beş tur kazanan ilk takımın galip geldiği mücadele saldıranlar ve savunanlar dört raunttan sonra taraf değiştirerek ilerliyor. Riot, Swiftplay maçlarının yaklaşık 15 dakika sürmesini hedefliyor.

Riot yeni oyun modu ile birlikte normal bir Valorant maçı yapamayacak kadar acelesi olan oyuncuları da kendisine çekmeyi amaçlıyor. Böylelikle bilgisayar başında oyun için ayıracak 45 dakikası olmayan oyuncular Swiftplay modu ile 15 dakikalık bir maç yapıp oyunu bitirebilecekler.

Swiftplay beta modu, aynı zamanda bir dizi denge değişikliği getiren ve çeşitli yeteneklerin birbiriyle nasıl etkileşime girdiğini değiştiren günümüzün 5.12 yamasıyla birlikte kullanılabilir hale gelecek. Swiftplay, derecelendirilmemiş mod için kullanılan tüm haritalarda mevcut olacak ve beta 10 Ocak’a kadar devam edecek.

 

Kaynak : https://shiftdelete.net/valorant-icin-yeni-hizli-oyun-modu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir