loader image

BOOST E-Sports

Üniversite Öğrencilerine Özel İlk VALORANT Turnuvası: Red Bull Campus Clutch 2022 Finali Yaklaşıyor!

Üniversite öğrencilerinin ülkesini ve okullarını temsil etmesine olanak sağlayan üniversiteler arası dünyanın en büyük uluslararası Valorant turnuvası Red Bull Campus Clutch 2022 heyecanı Türkiye finaliyle birlikte doruk noktasına ulaşacak.

 

Türkiye’deki çevrim içi elemelerinin 1 Eylül’de başlayıp 2 ay boyunca sürdüğü turnuvada elemeleri başarılı şekilde geçen üniversite takımları 11 Kasım Cuma günü ESA’da yapılacak finalde ülkenin en iyisi olmak için oyun oynayacak.

 

Brezilya’da Dünya Finaline Katılacak!

 

 

Takım üyelerinin aynı üniversiteden olmak zorunda olmadığı turnuvada Türkiye’nin en iyisi olan üniversite takımının, 4-9 Aralık tarihlerinde Brezilya’da düzenlenecek olan dünya finaline katılacağı belirtildi. Yapı Kredi Play partnerliğinde gerçekleştirilen Red Bull Campus Clutch 2022 ile ilgili detaylı bilgi ve kayıtlar Red Bull’un web sayfası üzerinden paylaşılıyor.

 

2020 yılında piyasaya girdikten sonra oyuncuların ilgi odağı olan Valorant’ı, milyonlarca oyuncu oynuyor. Twitch üzerinden ‘Tek oyunun bir günde izlenme rekoru’nu 34 milyon izlenmeyle elde eden Valorant, en çok oynanan oyun olma yolundaki yükselişini de devam ettiriyor.

 

Dünyanın en önemli ve yenilikçi Valorant turnuvalarından biri olan Red Bull Campus Clutch, üniversite öğrencilerini bir araya getiren ilk Valorant turnuvası olma özelliğine sahip.

 

Kaynak : https://playerbros.com/red-bull-campus-clutch-2022-finali-en-iyi-valorant-takimi-belli-oluyor/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir