loader image

BOOST E-Sports

Uncharted Serisinin Geri Döneceği İddia Edildi!

Sony’nin en sevilen oyunları arasında yer alan Uncharted serisinin yeniden başlayabileceği belirtildi. Konuya aşina kaynaklara göre Sony, bu kararı 2022’nin başında aldı.

İlk kez 2007 yılında tanıştığımız, yıllar içerisinde hem devam niteliğinde oyunları hem de filmi karşılaştığımız Uncharted ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Sony’nin bu efsaneleşen seriyi yeniden başlatmaya karar verdiği iddia edildi. Üstelik, bu karar 2022’nin başında alındı. Belki yeniden başlayacak Uncharted ile ilgili çalışmalar çoktan başlamış olabilir.

2016 Yılında Karşımıza Çıkmıştı!

Sony, Uncharted için yeni bir geliştirici tercih etti. Ancak bu geliştiricinin kim olduğu gizli tutuluyor. Fenomen seriyi bugünlere getiren geliştirici ekip Naughty Dog’un ise başlangıçta, yeni geliştiricilere yardım edebileceği söyleniyor. Aslında; Sony’nin Naughty Dog ile bir oyun stüdyosu kurduğu açıklanmıştı. O açıklama, bugün gündeme gelen iddiaları daha da güçlendirdi.

Uncharted serisi, en son 2016 yılında karşımıza çıkmıştı. “Uncharted 4: A Thief’s End” isimli bu oyundan sonra da yeni bir oyunla karşılaşmadık. Gelen son haberler ise yakın bir gelecekte bu durumun değişebileceğini düşündürüyor. Ancak tüm bunların netleşebilmesi için henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

Uncharted serisini küçümsemek mümkün değil. İlk dönemlerinde PlayStation özel oyunu olarak karşımıza çıkan oyun, geçtiğimiz aylar itibarıyla da PC için uyumlu hale getirilerek piyasaya sürüldü. 2022’nin başında vizyona giren Uncharted filmi ise 400 milyon doların üzerinde gelir elde etti.

Kaynak : https://www.webtekno.com/uncharted-oyunu-yeniden-baslayabilir-h130435.html

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir