loader image

BOOST E-Sports

The Witcher Oyunu İçin Yolun Sonu Geliyor!

CD Projekt RED tarafından ortaya konan iki farklı oyuna önümüzdeki yıl ile birlikte veda edeceğiz gibi görünüyor.

Andrzej Sapkowski’nin aynı isimli kitap serisinden uyarlanan The Witcher kısa sürede hem oyunları hem de dizisi ile popülerlik kazandı. Bu süreçte The Witcher için birçok oyun piyasaya sürüldü. CD Projekt RED tarafından ortaya konan Gwent ve The Witcher: Monster Slayer da bu oyunlardan bazıları.

2018 yılında Windows, PlayStation 4 ve Xbox One platformları, 2019’da iOS ve 2020’de Android için geliştirilen, ücretsiz bir kart oyunu olan Gwent topluluk tarafından büyük ilgi toplamıştı. Ancak şirket tarafından yapılan açıklamaya göre, 2023 yılından sonra gelecek bir güncelleme ve kart havuzuna gelecek yeniliklerden sonra oyuna olan destek sona erecek.

Geleceği Belirsiz Durumda!

Ancak yine de Gwent topluluk tarafından yaşatılmaya devam edebilecek. CD Projekt RED topluluğa oyunu kendi adına desteklemek için gereken araçları vereceğini belirtti. Bu araçlar, oyuncuların yeni içerik eklemesine veya büyük değişiklikler yapmasına izin vermeyecek yalnız bunun yerine oyuncuların dengeleme sorunlarını çözmelerine imkan sunacak.

Tüm bunlarla birlikte Gwent bir süre daha yaşamaya devam edecek gibi görünse de geleceği oldukça belirsiz durumda. Diğer yandan CD Projekt grubunun bir parçası olan Spokko tarafından geliştirilen artırılmış gerçeklik ile rol yapma oyunu olan The Witcher: Monster Slayer oyunu için ise yolun sonu gelmiş durumda.

The Witcher: Monster Slayer, diğer artırılmış gerçeklik oyunları ile aynı kaderi paylaşarak gelecek yılın Haziran ayında bizlere tamamen veda edecek. 31 Ocak 2023’e kadar Play Store’dan indirilebilecek olan oyunun 30 Haziran 2023 ile birlikte ise piyasaya veda edeceği bildirildi.

2022 yılı CD Projekt RED için oldukça başarılı geçmiş durumda. Üçüncü çeyrekte rekor satış rakamlarına ulaşan şirket, daha fazla kârlılık için bazı projelere ise veda edecek gibi görünüyor.

 

Kaynak : https://shiftdelete.net/the-witcher-oyunu-icin-yolun-sonu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir