loader image

BOOST E-Sports

Netflix Bilgisayar Oyunu Geliştirmek İçin Harekete Geçti!

Yakın zamanda bir oyun departmanı kuran Netflix, son dönemde verdiği iş ilanı ile bu konuda ne kadar ciddi olduğunu bir kez daha göstermiş oldu.

Netflix sunduğu dizi, film ve tv şovları ile öne çıkan bir platform. Bunun yanı sıra çeşitli mobil oyunlar sunan şirket, bu konudaki iddiasını da artırma hedefinde. 2021 yılından bu yana abonelerine mobil oyun hizmeti de sunan şirket, artık daha büyük çaplı oyunlar için de harekete geçtiğini duyurdu. Platform, büyük çaplı oyunlar için çalışmalara başladığını açıkladı.

Son dönemde verdiği iş ilanı ile oyun departmanı konusunda ne kadar ciddi olduğunu bir kez daha gösterdi. Ünlü yayın platformu, Los Angeles’ta “yepyeni bir AAA (yüksek profilli oyun) bilgisayar oyunu” üzerinde çalışmaya liderlik edecek birini arıyor.

Netflix’e Layık Bir Dünya Kurma!

Bu pozisyon için aranan kişinin ise birinci ve üçüncü şahıs nişancı oyunları, sürekli gelişen “çevrim içi” oyunların yanı sıra Unreal Engine’de hızlı bir şekilde prototip oluşturma konusunda tecrübeye sahip olması bekleniyor. İş ilanında ayrıca ‘Netflix’e layık bir dünya kurma‘ vurgusu da yapılıyor.

Netflix’in oyun departmanına Overwatch‘ın eski direktörü Chacko Sonny liderlik ediyor. Şirket ayrıca Helsinki’de bir stüdyo açtı ve aralarında Oxenfree’nin yaratıcısı Night School Studio‘nun da bulunduğu çok sayıda geliştiriciyi bünyesine katmış durumda. Bu yüzden Netflix’ten beklentiler yükseliyor.

Şirketten son dönemde oldukça popüler olan FPS oyunlarına yönelik bir girişim gelmesi şaşırtıcı olmayacaktır. Diğer yandan şirketin mobil oyunlarına ise abonelerinin yüzde 1’inden bile daha az katılım mevcut. Öte yandan şirketin diğer platformlar için geliştireceği oyunlar ise Netflix’e önemli paralar kazandırmasının yanı sıra daha fazla kişiye ulaşmasını da sağlayabilir.

Netflix son dönemde oyun sektörüne önemli yatırımlar yaptı. Şirketin yatırımları önümüzdeki dönemde de sürecek gibi görünüyor.

 

Kaynak : https://shiftdelete.net/netflix-bilgisayar-oyunu-icin-harekete-gecti

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir