loader image

BOOST E-Sports

Netflix 2023’te Yayınlayacağı Oyunları Duyurdu!

Netflix, aboneleri için hazırlanan 2 oyunu daha kullanıma sunduğunu açıkladı. Netflix’in 2023’ün ilk çeyreğinde yayınlayacağı yeni oyunlar da duyuruldu.
Dünyanın en popüler çevrimiçi dizi ve film platformlarından Netflix, 2021 yılında radikal bir karar almış ve video oyun sektörüne resmen giriş yapmıştı. Şirket bugüne kadar da çeşitli oyunları piyasaya sürdü. Şimdiyse Netflix’ten yeni açıklamalar geldi. İki oyunu daha kullanıma sunan platform, 2023’ün ilk çeyreğinde çıkacak oyunlarını da yayınladı.

Netflix, bugüne dek herhangi bir AAA oyun yayınlamadı. Oyunlar daha çok mobil uygulamalar için geliştirilmiş basit oyunlardı. Bugün yapılan açıklamalar, bu durumun bir süre daha devam edeceğini gösterdi. Ancak ilerleyen yıllarda büyük süprizlerle karşı karşıya kalabiliriz. Geçtiğimiz ay yeni iş ilanları yayınlayan şirket, bir AAA oyun üzerinde çalıştığının düşünülmesine neden olmuştu.

Netflix’in Çıkış Yapan Yeni Oyunları!

•Kentucky Route Zero

Kentucky Route Zero, aslında yıllar önce piyasaya sürülmüş ve o yıllarda BAFTA gibi prestijli video oyun etkinliklerinden ödül almış bir yapım. Netflix geliştiricileri, oyunun yeni bir versiyonunu oluşturdu.

•Twelve Minutes

Twelve Minutes’in oldukça ilginç bir konusu var. Oyunda canlandırdığımız karakter, 12 dakikalık bir döngüye sıkışıp kalıyor. Oyuncuların bu 12’şer dakikalık döngülerde tüm ipuçlarını bulması ve döngüyü sona erdirmeleri gerekiyor.

2023’ün İlk Çeyreğinde Çıkacak Oyunlar!

•Vikings: Valhalla

Netflix, 2022’nin başında “Vikings: Valhalla” isimli dizisini yayınlamış ve gündeme bomba gibi düşmüştü. Çok beğenilen dizi, önümüzdeki aylarda bir oyun olarak karşımıza çıkacak. Strateji türünde olacak Vikings: Valhalla oyununda kendi imparatorluğunuzu kurmaya çalışacaksınız.

•Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder’s Revenge

Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder’s Revenge, Haziran 2022’de PC, PlayStation, Xbox ve Nintendo için yayınlanmıştı. Oyunun, 2023’te mobil cihazlara geleceği açıklandı. Geliştirici ekip ile iş birliği yapan Netflix, oyuna sadece kendi platformu üzerinden ulaşılmasını sağlamış durumda. Netflix abonesi olmayan iOS ve Android kullanıcıları oyuna erişim sağlayamayacaklar.

Kaynak : https://www.webtekno.com/netflix-yeni-oyun-h130602.html

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir