loader image

BOOST E-Sports

Microsoft, Nintendo’ya Call Of Duty Getirecek!

Dünyanın en önemli oyun serilerinden birisi olan Call of Duty, bir çok platformda mevcut. Marka sahibi olan Activision’ın CoD oyunlarını getirmediği bir platform var, o da Nintendo. İşte şimdi Microsoft, Nintendo’ya Call of Duty oyunlarını getirme sözünü verdi.

Bir süredir Activision’u satın almak için uğraşan Microsoft, bunu bir takım nedenler yüzünden hala gerçekleştiremedi. Bu sebeplerin ana kaynağında ise ne Microsoft ne de Activision var, asıl neden Call of Duty markası ve Sony. Bilindiği üzere Sony günümüz konsol satışlarında liderler arasında yerini alıyor. Sony’nin bu noktada bir korkusu bulunuyor. Bu da eğer Microsoft, Activision’ı satın alırsa Call of Duty oyunlarını PlayStation platformunda göremeyebileceğimiz yönünde.

10 Yıl Boyunca Steam’de Yer Alacak!

Microsoft, PlayStation tarafı için endişeleri düşürecek açıklamalar yapsa bile Sony anlaşmanın yapılmamasından yana olduğunu belirtti. Eğer tüm bu engellere rağmen Microsoft, Activision’ı satın alabilirse Call of Duty oyunlarını Nintendo’da görme ihtimalimiz var.

Xbox markasının başındaki olan isim Phil Spencer, CoD oyunlarını hem Nintendo platformu hem de Steam‘e getireceğine dair taahhüdünün yanı sıra Twitter’da bir paylaşım yaptı. Paylaşılan Tweet’de sözleşme ile ilgili yasal bir sıkıntı yaşanmadığı sürece Activison anlaşmasının yapılmasının ardından Call of Duty serisini Xbox ile aynı anda diğer platformlara da sunmak istediğini duyurdu.

Yapılan paylaşımlar ve anlaşmalar ile birlikte gelecek yıl duyurulması beklenen Call of Duty ile birlikte serinin yeni oyunlarını önümüzdeki 10 yıl boyunca Nintendo konsollar ve Steam platformunda görme ihtimalimiz oldukça yüksek. Aynı zamanda Microsoft’un açıklamalarına göre şuana kadar olduğu gibi yeni CoD oyunu Xbox, PC ve PlayStation konsollarda da olacak.

 

Kaynak : https://shiftdelete.net/microsoft-nintendoya-call-of-duty-getirecek

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir