loader image

BOOST E-Sports

League of Legends EMEA Masters 2023 Planları!

Açıklamalara göre yeniden yapılanan League of Legends EMEA 2023 sistemi kapsamında Türkiye Şampiyonluk Ligi’nin bir ERL ligi olduğunu duyurulmuştu. Şampiyonluk Ligi’ndeki bu değişikliğin öğrenilmesinin ardından gözler ERL bölge liglerindeki takımların katılacağı uluslararası turnuva olan EMEA Masters 2023’e çevrildi.

Geride bıraktığımız dönemde European Masters olarak bilinen turnuva, yeniden yapılanma sonrası EMEA Masters adını aldı. Paylaşılan bilgilere göre 2023 yılında turnuva formatında herhangi bir değişiklik olmayacak ve 13 ERL liginden 16 takım turnuvada mücadele edecek.

 

Riot Games tarafından Lolesports’un resmi web sayfası üzerinden yayınlanan blog yazısında EMEA Masters 2023’de sistemin işleyişi şu sözler ile açıklandı:

“Turnuva on altı takımın dört gruba ayrılarak ön eleme final aşamasına yükselmek için rekabet edeceği ön eleme grup aşamasıyla başlayacak. Ön eleme gruplarında ilk ikiye giren takımlar ön eleme final aşamasına ulaşacak. Bu aşamadaki karşılaşmaların galipleriyse ana grup aşamasına yükseleceği belirtildi.

Ana grup aşamasında ön elemelerden yükselen dört takım, ana grup aşamasına katılmaya otomatik olarak hak kazanan on iki takımla bir araya gelerek dört gruba ayrılacak ve takımlar ikili lig usulünde tek maçlık serilerde kozlarını paylaşacak. Bu dört gruptan (her gruptan iki takım olacak şekilde) sekiz takım çeyrek finallere yükselecek ve EMEA’nın en iyisinin belirleneceği büyük finale kadar beş maçlık serilerde mücadele edecek.”

Slot Dağılımları Şu Şekilde!

LFL – Ana grup için 2, ön elemeler için 1
ŞL – Ana grup için 2, ön elemeler için 1
SL – Ana grup için 2
PRM – Ana grup için 2
UL – Ana grup için 2
NLC – Ana grup için 1, ön elemeler için 1
PGN – Ana grup için 1, ön elemeler için 1
EBL – Ön elemeler için 2
LPLOL – Ön elemeler için 2
GLL – Ön elemeler için 2
ESLOL – Ön elemeler için 2
HM – Ön elemeler için 2
AL – Ön elemeler için 2

Kaynak : https://playerbros.com/league-of-legends-emea-masters-2023-icin-detaylar-aciklandi/?doing_wp_cron=1669385144.0706410408020019531250

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir