loader image

BOOST E-Sports

Geleneksel Xbox Gamepad’i Güncelleniyor!

Microsoft, Xbox Gamepad’i için yeni bir patent aldığını duyurdu. Patente göre yeni Xbox kontrolcüsü LCD ekran içerecek.

Dokuzuncu nesil konsol savaşları tüm hızıyla devam ediyor. Microsoft, Sony ve Nintendo en çok satan konsol üreticisi olmak için bir kez daha kıyasıya rekabet içine girdi. Steam‘in kurucusu Valve de bu yarışa dahil. Bu ortamda öne geçmek isteyen Microsoft için önemli bir adım atıldı. Xbox Series S ve X ile bir önceki nesil konsolunun kontrolcülerini pek fazla değiştirmeyen şirket, yeni bir oyun kolu üzerinde çalıştığını belirtti.

Bu patente göre yeni kontrolcünün ortasında LCD ekran bulunuyor. Ayrıca kullanıcılar, kontrolcüyü konsola ya da bulut sistemine bağladığında bu ekran sayesinde bildirim alabilecekler.

Geleneksel Xbox Kontrolcüsü Güncelleniyor!

Microsoft, Xbox Series S/X kontrolcülerinde pek yenilik getirmemişti. Birkaç yeni nesil ekleme dışında dizayn ve özellik olarak eski kontrolcülere benzeyen bir yapıda devam ediyordu. Sony ile girdiği rekabette kontrolcü kısmında da geri kalmak istemeyen Microsoft, bu patente göre geleneksel Xbox kontrolcüsünü güncellemeye karar verdi. Yeni dizayn ile birlikte Xbox Series S/X kontrolcülerinde ortada bulunan buton yerine ekran eklenecek. Buton ise ekranın altındaki düğmelerin ortasında bulunacak.

Ayrıca eklenecek ekran, farklı oyunlara göre farklı işlevlere sahip olabilir. Xbox’ın yeni konsolunun en erken 2028’de çıkacağı düşünülüyor. Yine de Microsoft’un Xbox Gamepad’inin dizaynında majör bir değişiklik planladığını görmek kullanıcılar tarafından heyecan ile karşılandı.

Kaynak : https://shiftdelete.net/microsoft-xbox-gamepadi-icin-degisiklik-planliyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir