loader image

BOOST E-Sports

FIFA 23’ün 2022 Dünya Kupası Modu Tanıtıldı!

Geçtiğimiz aylarda çıkış yapan FIFA 23’e gelecek olan Dünya Kupası modu tanıtıldı. Bu modla birlikte özel gol sevinçleri, stadyumlar ve FUT kartlarının da oyuna ekleneceği belirtildi.

Dünyanın en büyük oyun stüdyolarından birisi olan Electronic Arts, 1994 yılından beri neredeyse her yıl yeni FIFA oyunu ile futbol sever oyuncuların gönlündeki tahtı koruyor. FIFA serisi, Guinness Rekorlar Kitabı’nda dünyanın en çok satan spor oyunu olarak geçiyor.

Gerçek Fikstürle Oynanabilecek!

Tanıtım videosunda yeni Dünya Kupası moduyla alakalı pek çok yenilik paylaşıldı. Bu bilgilerden en çok dikkat çekeni ise oyunun gerçek Dünya Kupası takımlarıyla ve gerçek fikstürle oynanabilecek olması. 21 Kasım ve 18 Aralık arası tarihlerde oyuncular, Dünya Kupası’nın grup maçlarını gerçek zamanlı olarak oynayabilecek. Yapay zekâya karşı tek başınıza maç yapabileceğiniz gibi seçtiğiniz ülkenin takımıyla multiplayer olarak diğer fikstüre göre rakibiniz olan takımla da maç yapabileceksiniz.

Kullanıcılara özgürlük tanıyan EA yetkilileri, eğer isterlerse kullanıcıların eski maçları yeniden oynayarak kupanın kaderini değiştirebileceğini de söyledi. Turnuvaya ekstradan 15 takım eklenebileceği ve bu takımlarla yeni bir fikstür oluşturulabileceği de belirtildi.

30 Adet FUT Kartı Sunulacak!

EA, bu turnuva modunun oyunculara sunulduğu gün 30 adet “Dünya Kupası Kahramanları” FUT kartını da oyunculara sunacak. Bu kartların tamamı “Kahraman” temalı olacak ve sadece Dünya Kupası süresinde alınabilecek. Ayrıca çeyrek finallerin başladığı gün de “Dünya Kupası FUT Fenomenleri” isimli bir FUT destesinin de yayınlanacağı belirtildi.

EA yetkilileri 11 Kasım-23 Aralık tarihleri arasında oyuna Dünya Kupası haricinde yeni modların ekleneceğini ve final maçının yapılacağı Katar’daki Lusail Stadyumu dahil olmak üzere iki stadyumun, dünya kupasına özel spiker seslendirmelerinin, ara sahnelerini, tezahüratların ve gol sevinçlerinin de ekleneceğini açıkladı.

Kaynak : https://www.webtekno.com/fifa-23-dunya-kupasi-modu-h129365.html

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir