loader image

BOOST E-Sports

Death Stranding 2’nin Çıkış Tarihi Sızdırıldı!

The Game Awards 2022’de duyurulan Death Stranding 2 oyununun çıkış tarihi yanlışlıkla sızdırıldı.

Geçtiğimiz günlerde beyaz perdeye taşınarak yeni bir film olacağını duyduğumuz Death Stranding‘in ikinci oyunu The Game Awards’da duyurulmuştu. Yapılan duyuruda çıkış tarihi belirtilmezken, bugün yeni bir bilgi ortaya çıktı. Death Stranding 2’de kıdemli bir görsel sanatçı olarak çalışan Frank Aliberti, yanlışlıkla yeni oyunun tarihini paylaştı.

Death Stranding 2 Çıkış Tarihi!

Death Stranding, oyuncular tarafından sevilmeyi başardı. Görsel sanatçı olarak Death Stranding 2 oyununda görev alan Frank Aliberti, ArtStation sitesi üzerinden oyunun 2024‘de çıkış yapacağını açıkladı. Oyunun yapımcısı olan Kojima Productions‘dan henüz resmi açıklama gelmese de oyuncular bu paylaşımın doğru olabileceğini düşünüyor. Ayrıca Aliberti, Death Stranding 2 dışında ismi belli olmayan bir PlayStation özel oyununu da 2024 yılı projesi olarak listeledi. Bu oyunun Firewalk Studios tarafından geliştirilen çok oyunculu birinci şahıs aksiyon oyunu olduğu hakkında tahmin yürütülüyor.

Ayrıca Kojima Productions’un kurucusu Hideo Kojima, yakın zamanda Death Stranding 2 ile ilgili röportajda Lea Seydoux tarafından canlandırılan Fragile karakterinin öneminden konuştu. Kojima, röportajında şu ifadelere yer verdi:

“Şu anda pek bir şey söyleyemem ama Fragile hikaye için çok önemli olacak. Elle ve Shioli’nin hangi rolleri oynayacağına gelince, bu insanların dört gözle beklemesi gereken bir şey olacak. Yaptığımız çılgınca şeyler karşısında şaşkına dönecekler! Henüz bir şey açıklayamam ama gelecekte açıklayacağım. Daha önce kimsenin görmediği bir şey olacak.”

Kojima’nın iddialı açıklamaları nedeniyle yüksek beklenti yaratan Death Stranding 2, iddialara göre kısa zamanda piyasaya çıkacağı düşünülüyor. Ancak yine de, bu çıkış tarihinin bir sızıntı olduğunu hatırlatmakta fayda var. İlk olarak PlayStation 5 özel oyunu olarak duyurulan yapımın daha sonra neredeyse her Sony oyunu gibi PC tarafına da çıkış yapması bekleniyor.

Kaynak : https://shiftdelete.net/death-stranding-2-cikis-tarihi-sizdi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir