loader image

BOOST E-Sports

CS:GO Yeni Bir Rekor Kırmayı Başardı!

Yılların FPS oyunu CS:GO, Steam’de anlık oyuncu sayısı ile büyük bir rekora imza attı.

Steam’de en sevilen ve en çok oynanan oyunlardan biri olan CS:GO anlık oyuncu sayısı ile yeni bir rekor kırdı. FPS oyunları arasında sevilen Counter Strike 1.0 ile hayatımıza 2000 yılında Half-Life oyununun bir modu olarak girmişti.

Anlık Oyuncu Sayısı 1.3 Milyonu Geçti!

Counter-Strike Steam'de

11 yıl önce çıkan CS:GO ise Steam’de en popüler ve sevilen oyun pozisyonunu korumaya devam ediyor. Çıkışından bu yana hem oyuncu sayısı olarak hem de espor sektöründe gündeme gelen başarıları ile sürekli adını duyduğumuz FPS türündeki oyun, yeni bir rekora da imza attı.

Steam verilerine göre, CS:GO anlık oyuncu sayısı 1.308.963’e ulaştı. İlk rekorunu 2022 yılının Nisan ayında kıran ve 1.308.963 anlık oyuncuya ulaşan Counter-Strike Global Offensive anlık oyuncu sayısı ile kendi rekorunu da kırmış oldu. Bu listeyi 1.295.114 oyuncu ile Dota 2 ve heyecanla beklenen ve 10 Şubat’ta oyuncularla buluşan ise Hogwarts Legacy 879,308 anlık oyuncu ile takip ediyor.

CS:GO oyununun bu derece başarılı bir oyuncu kitlesine ulaşmasının ve çıkışından bu yana 11 yıl geçmesine rağmen bu kadar oyuncuya sahip olmasının sebeplerinden biri de düşük sistem gereksinimlerine de sahip olması. Her oyuncunun rahatlıkla oynayabileceği bir oyun olan Counter-Strike Global Offensive, espor arenasında da rekabetçi oyunlar arasında fazlasıyla popüler olmaya devam ediyor

CS:GO Sistem Gereksinimleri

Minimum Sistem Gereksinimleri

  • İşletim Sistemi: Windows 7/Vista/XP
  • İşlemci: Intel Core 2 Duo E6600 veya AMD Phenom X3 8750
  • Bellek: 2 GB RAM
  • Ekran Kartı: Ekran kartı 256 MB ya da daha üstü belleğe sahip olmalı ve Pixel Shader 3.0 desteğine sahip DirectX 9 uyumlu olmalıdır.
  • DirectX: Sürüm 9.0c
  • Depolama: 15 GB kullanılabilir alan

Kaynak : https://playerbros.com/csgo-anlik-oyuncu-sayisi-ile-yeni-bir-rekora-imza-atmayi-basardi/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir