loader image

BOOST E-Sports

Call of Duty: Modern Warfare II 2022’nin En Çok Satan Oyunu Oldu!

Call of Duty: Modern Warfare II, yalnızca bir ayda ABD pazarının en çok satan oyunu oldu. Yılın en büyük açılışını yapan oyun, rekor gelirlere doğru ilerlemeye devam ediyor.

Ekim ayında piyasaya sürülen Call of Duty Modern Warfare II, satışa sunulmasından bir ay sonra Amerika Birleşik Devletleri’nde yılın en çok satan oyunu haline geldi. Yeni yapım, rekor kazanç sağlama yolunda ilerliyor.

NPD Group Yönetici Direktörü Mat Piscatella, ”Modern Warfare II, dolar satışlarında ayın en çok satan oyunu olmayı tekrarlarken, aynı zamanda bugüne kadar 2022’nin en çok satan oyunu oldu.”’ açıklamasını yaptı. Kasım ayı listelerinde Call of Duty’nin arkasından gelen diğer yapımlar arasında God of War: Ragnarok, Pokémon Scarlet/Violet ve Sonic Frontiers yer alıyor.

Rekor Gelirlere İmza Atılıyor!

Modern Warfare II, sadece 10 gün içinde toplam oyun satış gelirlerinde 1 milyar doları geride bırakırken, Activision’un toplam yıllık gelirlerinin 9 milyar doları aşacağı düşünülüyor. Bu rakamlara oyun içi satın alımlar da eklendiğinde şirketin rekor gelirlere imza attığını söyleyebiliriz.

Ayrıca Mat Piscatella, ABD pazarında PlayStation 5 konsol kullanılabilirliğinin önemli ölçüde arttığını ve tüketiciler tarafından video oyunlarına yapılan harcamanın 2022 yılında 6,3 milyar dolara ulaştığını duyurdu. Bu rakamlar geçtiğimiz yılın Kasım ayına kıyasla yüzde 3’lük bir artış gösterirken, yılbaşından bu yana gerçekleştirilen harcamalar yüzde 6 düşüşle toplam 48,9 milyar dolara ulaştı.

 

Kaynak : https://www.donanimhaber.com/call-of-duty-modern-warfare-ii-2022-nin-en-cok-satan-oyunu-oldu–156982?utm_campaign=Bundle&utm_medium=referral&utm_source=Bundle

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir