loader image

BOOST E-Sports

Ace Games, Playtika’dan 25 Milyon Dolar Yatırım Aldığını Duyurdu!

Ace Games’in 25 milyon dolarlık yatırımı, geçtiğimiz yılın Ocak ayında 11,4 milyar dolar değerleme ile halka arz gerçekleştiren Playtika’dan geldi.

2019 yılında Hakan Baş tarafından mobil oyunlar geliştirme hedefi ile kurulan Ace Games’in tohum yatırım turunu 25 milyon dolar değerleme ile tamamlamıştı.

Ace Games, aradan geçen 1,5 yıllık sürecin ardından yeni bir yatırım daha aldığını açıkladı. Girişim, 25 milyon dolar yatırım aldı. Ace Games’in 25 milyon dolarlık yatırımı ise geçtiğimiz yılın Ocak ayında 11,4 milyar dolar değerleme ile halka arz gerçekleştiren Playtika’dan geldi.

 

Fiona’s Farm İsimli Oyun Mağazalarda!

 

 

 

Hatırlatmak gerekirse Ace Games, geçtiğimiz yıl tohum yatırım turunu NFX ve Actera liderliğinde gerçekleştirmişti. Bir önceki yatırıma liderlik eden NFX’in yatırım yaptığı girişimler arasında Ace Games’in yeni yatırımcısı konumunda bulunan Playtika da yer alıyor.

2020 yılında Serial Burgla‪r‬ ve Prison Life‪ oyunlarını kullanıma sunan Ace Games, 2021 yılında ise Mix and Drin‪k oyunu ile ABD App Store’unda tüm kategorilerde diğer uygulamaları geride bırakarak ilk sırada yer almıştı. Hem iOS hem de Android platformları için oyunlar geliştiren Ace Games, şu an için ise Fiona’s Farm isimli oyun ile uygulama mağazalarında bulunuyor.

Playtika’nın başarılı oyun içi deneyimler sunma ve mobil oyunları kendi kategorilerinde küresel hakimiyete ulaştıracak şekilde ölçeklendirme konusunda rakipsiz bir üne sahip olduğunu belirten Ace Games, kurucusu ve CEO’su Hakan Baş, yatırımcı ve partner olarak Playtika ile birlikte çalışmaktan heyecan duyduklarını da sözlerine ekledi.

 

Kaynak : https://webrazzi.com/2022/11/21/ace-games-playtika-dan-25-milyon-dolar-yatirim-aldi/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir